Ševčík Karel

• Datum narození: září 1983
    • Člen fotoklubu od roku 2010
    • Technika: Flexaret IVa, Nikon D3x, mobilní telefon, polaroid
    • Oblíbené téma: figurální fotografie, architektura, detaily…
    • Fotografii se věnuji sporadycky už od dětství, můj první fotoaparát byl kinofilmový kompakt Olympus. Systematicky se fotografii věnuji až od koupě první digitální zrcadlovky Nikon D80 v roce 2009. Zajímám se hlavně o figurální tvorbu a fotografování různých detailů. K těmto tématům se záhy přidala architektura specificky zaměřená na větrné mlýny. V rámci relaxu a dovolených fotím makro a zvířata v ZOO. Inspiraci hledám mezi kolegy fotografy ale také v dalších médiích (literatura, malba, film). Velkým idolem české fotografie je pro mě František Drtikol a ze zahraničních jsem si oblíbil například Andyho Warhola, nebo současně žijící Kuki Walsh.
    • Nejvýznamnější ocenění: 2. místo v kategorii Lidé v časopise Československá fotografie (11/2014), rozhovor pro projekt Neviditelní fotografi v rámci galerie Roberta Vano v Bratislavě (04/2014), čestné uznání v soutěži Photographers Forum, IAAP ribbon Makedonie (2015)
    • web: kiv-foto