Povodně 1997 – 20. výročí – výstava v MGO

Je to 20 let co Otrokovice, jako jedna z mnoha Moravských obcí, prožily plnou měrou, co to znamená povodeň. To se psal rok 1997. Městská galerie Otrokovice společně s námi představila  dne 19. 6. 2017 v 18:00 na vernisáži výstavu „Povodně 1997 – 20. výročí. „Zavzpomínali jsme v hovorech s pamětníky, připomenuli osobní prožitky zachycené na 20 let staré fotografie, které  vytvořilo během této katastrofy několik zdejších fotografů, od nichž jsme s velkou vděčností snímky získali právě za účelem této výstavy.  Chtěli bychom poděkovat hlavně členovi našeho fotoklubu Otrokovice a to Jiřímu Bučkovi, který se velkou měrou na výstavě podílel. Jeho velkoformátové fotografie nyní zdobí z převážné části Městkou galerii Otrokovice, kromě toho, že měl možnost dříve fotografovat, byl zároveň jedním z postižených obyvatel Baťova. Mimo jeho fotografie uvidíte i další snímky od obyvatel Baťova, kteří byli ochotní fotky zapůjčit. Další dík patří Stanislavu Kožuchovi (jakožto muži z plakátu), Martinu Holčíkovi (dobrovolní hasiči Kvítkovice) a paní Barboře Šopíkové (vedoucí odboru školství a kultury města Otrokovice).

Výstava bude trvat do 30. 7. 2017, tak neváhejte a přijďte.