Vyhlášení 38. ročníku Turnovského mapového okruhu

V sobotu 31.května 2008 jsme se vydali na cestu do Krkonoš za vyhlášením turnovského mapového okruhu. Pořadatel fotoklub Vrchlabí pro tuto akci vybral atraktivní místo jménem Benecko, nedaleko Vrchlabí. Po dlouhé cestě jsme se ubytovali na hotelu Žalý, kde také následně probíhal celý program. Po příjezdu všech účastníků byly vyhlášeny výsledky 38.ročníku TMO. Na prvním místě se umístil fotoklub FHFB Jilemnice následovaný fotokluby MKS Domažlice a pořadateli Spoušť Vrchlabí, jež se umístili na druhém, resp. třetím místě. Náš fotoklub obsadil sedmou příčku, což je vzhledem k předchozímu ročníku poskočení vpřed a také povzbuzení pro nadcházející ročníky. Mezi autory skončil na druhém místě pan Arnošt Bartoš. Po slavnostním vyhlášení následoval program. Nejprve jsme navštívili ve vrchlabském muzeu stálou expozici „Kámen a život“ a den jsme zakončili výletem k rozhledně na vrcholu Žalý. V neděli jsme se v doprovodu fotoklubů Mladá Boleslav a Zruče nad Sázavou vydali z Horních Míseček přes Vrbatovu chatu, Pančavský vodopád a Labskou boudu k prameni Labe. Cestou jsme si užívali slunečného počasí a místy i posledních zbytků sněhu a tak o spoustu hezkých snímků nebyla nouze. Bylo to krásné ukončení hezkého víkendu a my se mohli vydat k domovu.

Mirek Kasáček

Fotografie: