7. Fotosalon na Besedě – Fotoklub Znojmo

Široká škála nevšedních fotografií zdobí v těchto dnech foyer otrokovické BESEDY. Fotografie sem byly instalovány u příležitosti sedmého otrokovického fotosalónu, který uspořádal Fotoklub Beseda Otrokovice, a tentokrát dal vyniknout kolegům z fotoklubu Znojmo.

Výstava byla zahájena páteční vernisáží, při které byl znojemský fotoklub také představen. „Fotoklub Znojmo existoval již ve 2. polovině 19. století, a dle některých pramenů dokonce krátce po roce 1850. Přelom 60. a 70. let se stal významným obdobím díky úspěšné účasti v několika ročnících Meisterfotos a Biennale de fotografie Europa. V současné době má Fotoklub Znojmo 15 členů, pravidelně vystavuje a účastní se dvou mapových fotografických okruhů Blatenská růže a Vysočina. Řada členů vystavuje své fotografie samostatně, mnoho jich dosáhlo i individuálních úspěchů v různých soutěžích a v časopisech Photo Life a Foto a video,“ představil fotoklub jeden z jeho členů Ivan Filip.
Výstava fotografií bude k vidění v Otrokovické BESEDĚ do konce března 2014.

Pro fotoklub napsala Lenka Vaculová

plakát 7 fotosalon