Vyhlášení 46. ročníku Turnovského mapového okruhu v Hradci Králové

Vynikající celkové druhé místo a třetí místo mezi autory si přivezl Fotoklub Beseda Otrokovice z vyhlášení jedné z nejstarších fotografických soutěží „Turnovský mapový okruh“. V pořadí již 46. ročník se konal v Hradci Králové.

Do místa vyhlášení, centrály společnosti Fomei, se v sobotu 18.6.2016 sjela padesátka účastníků ze třinácti fotoklubů z celé České republiky, aby si společně vyslechli celkové výsledné pořadí celoroční soutěže – bodové hodnocení, které v průběhu roku nasbírali. Hodnoceno bylo 280 fotografií.

V celkovém pořadí fotoklubů zvítězil MKS Domažlice, na druhém místě se umístil již zmiňovaný Fotoklub Beseda Otrokovice, následovaný fotoklubem KDÚ Trutnov.

06
2. místo pro fotoklub – díky umistění fotografií autorů Petra Tomaštíková, Milan Vícha, Rudolf Fukal

V kategorii autorů zvítězil Tomáš Páněk (MKS Domažlice), na druhém místě Ctibor Košťál (KDÚ Trutnov) a na třetím místě se k naší radosti umístila členka otrokovického fotoklubu Petra Tomaštíková. Další pěkné umístění našeho fotoklubu patří na 16 příčce Rudolfu Fukalovi a 27 příčce Radku Bořutovi. Celkem bylo v této kategorii hodnoceno 137 autorů.

3 . místo - Petra Tomaštíková
3 . místo – Petra Tomaštíková

V kategorii nejlepší fotografie zvítězil Tomáš Páněk (MKS Domažlice), na krásném čtvrtém místě jen dva body od třetího místa se umístila se svou fotografií „Baletka“ Petra Tomaštíková z našeho fotoklubu. V rámci otrokovického fotoklubu se dále nejlépe umístili na velmi pěkném 14. místě Milan Vícha – Jazzové souznění, 16. místě Rudolf Fukal – Kaštánky, 22. místě Petra Tomaštíková – Katka.

Pořadatelé si kromě samotného slavnostního vyhlášení, které stylově proběhlo přímo ve fotoateliéru, připravili i zajímavý doprovodný program. Od ukázek zajímavých fotografických projektů, na kterých společnost Fomei spolupracuje s předními českými fotografy, až po ateliérové focení v profesionálně vybaveném ateliéru, kde jsme měli možnost pod vedením profesionála Jana Nováka ze společnosti Fomei zdokonalit své schopnosti. Celé odpoledne s námi měla trpělivost krásná mladá modelka Michaela, které patří také velký dík. Pro ty, kteří upřednostňovali focení venku, byla připravena prohlídka historické části Hradce Králové.

Fotografové Fotoklubu Beseda Otrokovice, kteří se zúčastnili 46. Ročníku Turnovského mapového okruhu:  Bořuta Radek, Rudolf Fukal, Kateřina Gazdová, Svatopluk Klhůfek, Jana Knapíková, Pavel Ligr, Valentina Magnická, Martin Mužný, Karel Ševčík, Petra Tomaštíková, Milan Vícha a Richard Vitásek. Všem zúčastněným členům a zejména nejlépe umístěným autorům otrokovického fotoklubu chceme poděkovat a pogratulovat k pěknému výsledku.

text: Martin Vacula