Vyhlášení 50. ročníku mapového okruhu Vysočina ve Zruči nad Sázavou

O víkendu od 5.do 7. září 2008 proběhlo vyhlášení 50. ročníku MO Vysočina v malebném městě Zruči nad Sázavou. Pořadatelem byl místní fotoklub, který již dopředu sliboval, i s ohledem na jubiljení ročník, program vymykajícím se zažitým tradicím. I z našeho fotoklubu dojela početná skupinka. Páteční podvečerní posezení v prostorách místa ubytování RS V Rákosí bylo příjemné a plné podnětů. Sobobní program byl nabitý. Dopoledne jsme všichni navštívili překrásný Zručský zámek a přilehlý park, po obědě až do pozdního večera probíhalo spoustu prezentací, přednášek. Konala se také dobře připravená výstava nejlepších fotografií soutěže. Posledním bodem bylo slavnostní vyhlášení výsledků MO. První místo obsadil fotoklub KFA Brumov-Bylnice. Náš fotoklub se umístil na 8. místě. Nejlepšími autory od nás byli: Michael Maděra s fotografií Léto na řece a Svatopluk Klhufek s fotografií Pamětník. Zajímavý program se uskutečnil i v neděli dopoledne, kdy se konala exkurze vaření piva v soukromém pivovaře v Kácově. Samozřejmě nechyběla ani všemi návštěvníky očekávaná ochutnávka lahodného moku. Po společném obědě, ale i krásně stráveném víkendu, se nám ani nechtělo domů. Toto vyhlášení se opravdu vydařilo a je také třeba ocenit dobrou práci pořadatelů.

ing. Ferda Bohumil

Fotografie: