JAZZ WORLD PHOTO 2015

V březnu se i pro náš fotoklub uskutečnilo významné vyhlášení druhého ročníku celosvětové soutěže fotografů JAZZ WORLD PHOTO. Známe vítěze. Na finále festivalu JAZZINEC v Trutnově vyhlásila mezinárodní porota jména trojice autorů nejlepších záběrů z oblasti jazzu, blues a world music z loňského roku. Trojice oceněných je z Itálie. Ačkoliv se soutěže zúčastnilo 187 fotografů z 27 zemí, což je o 40 procent více než v prvním ročníku, největší štěstí na originální záběry měli autoři v zemi na Apeninském poloostrově.Vítězem se stal Andrea Rotili ze střední Itálie následovaný Andreou Palmuccim z Pontedassia z italského severozápadu a Fabio Orlandem z Kalábrie.

Pro náš klub je však nejpodstatnější informací, že hned v závěsu za italskými autory, tedy na pěkném 4. místě se umístil náš Milan Vícha.

Samotná výstava FINALISTÉ SOUTĚŽE JAZZ WORLD PHOTO 2015 byla zahájena vernisáží ve čtvrtek 26. března 2015 a potrvá až do 29. května 2015.