2. Workshop a setkání Kamínka 2012

Ve dnech 12. – 14. 10. 2012 se konal podzimní fotografický workshop v Chřibech – Kamínka 2012.
V páteční povečer 12. 10. 2012 byl oficiálně zahájen již druhý ročník fotografického workshopu Kamínka 2012.
Ve večerních hodinách proběhla beseda s autory publikací „Chřiby hory legend a mýtů“
a to s panem Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským. V průběhu besedy byl shlédnut film o Chřibech a Slovácku.
Autoři seznámili účastníky workshopu s historií a památkami blízkého okolí. Po té následovala beseda s Liborem Jenkou z Police nad Metují, který pořizuje své fotografie z motorového paraglidingu. Přednášku obohatil o film a fotografie.
V sobotu 13. 10. 2012 probíhala v areálu Kamínky praktická výuka fotografování. Lektoři Běta Bajgartová z Irského Dublinu a Miroslav Pinďák rozdělili účastníky workshopu do skupin a prováděli praktickou výuku. V prostorách ubytovacího zařízení se mohli účastníci seznámit a prakticky vyzkoušet fotografování při umělém zábleskovém světle, které pro tuto příležitost zapůjčila společnost Foto.Cz.
Večerní pásmo přenášek zahájil lektor workshopu Miroslav Pinďák, který seznámil účastníky s vlastní tvorbou.
Doslova třešničkou na dortu byla pak přednáška Běty Bajgartové z Irského Dublinu. Její netradiční fotografické postupy vzbudily velký zájem.
Sobotní noc patřila ještě oslavám vítězství Otrokovického fotoklubu v letošním ročníku mapového okruhu Vysočina.

Něco málo fotek z Kamínek: