6. Fotosalon – Art Collegium Frýdek-Místek

Někdy v našich životech přijde chvíle na bilancování. A právě proto šestý ročník „svátku fotografie“ Fotosalon měl, soudě podle proslovu předsedy otrokovického fotoklubu, bilanční nádech. Vzpomínal ve své uvítací řeči totiž důvody, proč letošní ročník zahajuje místní fotoklub ve spolupráci s kolegy z klubu Art Collegium Frýdek-Místek. Vzpomínky na vznik přátelství ve svém komentáři potvrdil i předseda severomoravského fotoklubu.

Proslovy, prokládané hudbou nadějného interpreta a skladatele Jiřího Kasáčka, završil příslib pana místostarosty Ing. Milana Plesara. Ten svým jménem podpořil kvalitní práci Otrokovických fotografů a také jejich snahu získat nové prostory pro založení klubovny. Předseda fotoklubu Beseda Michael Maděra si závěrem vzal opět slovo a přítomný dav téměř 80 návštěvníků vernisáže zaujal založením síně slávy pro nejváženější členy fotoklubu. V případě prvního ročníku tohoto ocenění byl do síně s veškerou poctou a přáním pevného zdraví do dalších let uveden jubilant Karel Oplt.

Oba fotokluby vystavily v součtu něco přes 50 fotografií a veřejnost tak může pří návštěvě kulturního domu Beseda opět vychutnávat vidění světa přes hledáček fotoaparátů místních umělců.

Video z Fotosalonu: