3. ročník výstavy automobilů a motocyklů Czech Drive 6.4. ve Zlíně

6.4. 2019 se ve Zlíně uskuteční 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE. Kromě oficiálního programu, který naleznete na stránce
www.czechdrive.com a bude se konat na náměstí a z části v prostorách obchodního centra Zlaté Jablko, bude od 1.4. v prostoru obchodního centra i výstava dvou našich členů Zdeňka Knapika a Rudolfa Fukala. Výstava se věnuje historii Barum rally a perfektně tak doplní obsah programu Czech drive.

Úryvek oficiální tiskové zprávy Romana Ordelta k výstavě:

Oba autoři výstavy jsou dlouholetí členové Fotoklubu Beseda Otrokovice a Svazu českých fotografů. Dlouhou řádku let fotí ve svém rozsáhlém portfoliu i automobilové soutěže. Představme si oba fotografy blíže. Zdeněk Knapik se zajímal o fotografování již na základní škole. Velkou motivací k fotografování pro něho byly první ročníky Barum Rally. Začátkem osmdesátých vznikla jeho první výstava na téma autosport v prostorách Společenského domu v Otrokovicích. Fotografování rally se věnoval do roku 1985. „Po studiu na Institutu výtvarné fotografie v Ostravě se má fotografická praxe začala ubírat jiným směrem.  K focení rally jsem se vrátil až s nástupem digitální techniky. V současné době svými fotografiemi ze současnosti i historie automobilových soutěžích přispívám na webové stránky se zaměřením na rally,“ pověděl Zdeněk Knapik z Otrokovic.Rudolf Fukal se zabývá fotografováním od roku 1970. Fotí hlavně přírodu, sport, architekturu a jak říká, zkrátka vše krásné. Z rally fotil hlavně domácí Barum Rally nebo již zaniklou Rally Valašská zima, ale vypravil se i na Bohemia rally, Rally Vyškov, Tríbeč nebo na soutěž mistrovství světa ve Finsku. Za snímky z těchto soutěží získal řadu ocenění. „Začínal jsem fotografovat s aparátem Smena a Zenit, později Praktika a Olympus. V současné době dávám přednost značce Canon,“upřesnil Fukal. Záliba ve fotografování probudila jeho zájem o staré fotoaparáty, které systematicky sbírá. „Momentálně jich vlastním přes tisíc kusů, včetně několika legendárních aparátů značky Leica,“řekl Fukal.


Srdečně zveme