Vyhlášení 53. ročníku Mapového okruhu Vysočina

Vyhlášení 53. ročníku Mapového okruhu Vysočina proběhlo 9. a 10. září v Havlíčkově Brodě za účasti sedmnácti fotoklubů. Pro účastníky byla připravena vernisáž výstavy pořádajícího fotoklubu, spojená se slavnostním křtem knihy FOTOSTŘEDISKO 2011.
V sobotu následovalo samotné vyhlášení. Náš fotoklub zopakoval v celkovém pořadí krásné 5. místo z loňského roku, překvapením pro všechny a obrovskou radostí pak bylo 5. místo Ríši Vitáska za fotku „Cíl v nedohlednu“.
Umístění šesti fotek do třicátého místa je opravdu pěkný výsledek. (10. Luboš Petřík, 13. Radek Bořuta, 15. Bob Ferda,
28. společně Mirek Kasáček a Zdeněk Knapík). Zklamáním bylo po dlouhé diskuzi neschválení návrhu anonymního hodnocení fotek v následujícím ročníku, které navrhoval pořádající fotoklub Frýdek – Místek. Náš fotoklub byl totiž jednohlasně pro.
Večer byl příjemně zakončen přednáškami a projekcí úžasných fotek divoké přírody Rostislava Stacha a Václava Šilhy.

Eva Bořutová

Fotografie: