Fotografie do mapových okruhů jsou vybrány!

Svá nejlepší fotografická díla za uplynulý rok přinesli ve čtvrtek 8.10. členové Fotoklubu Beseda Otrokovice na pravidelnou schůzi, aby proběh výběr fotek pro tři celorepublikové soutěžní mapové okruhy.

Celkem se sešla necelá stovka fotek od dvaceti autorů. Vybráno bylo padesát jedna fotografií, které byly rozděleny do jednotlivých okruhů – nejprestižnějšího Mapového okruhu Vysočina, Turnovského mapového okruhu a nově také do Moravskoslezského mapového okruhu.

Čtyřčlenná komise neměla lehký výběr, a zda měla „šťastnou ruku“ při své volbě se ukáže až za rok. Vybrané fotografie totiž putují napříč republikou a jednotlivé fotokluby je tajně hodnotí. Jak dobré fotky členové fotoklubu nafotili? Potvrdí své skvělé druhé místo z posledního ročníku Mapového okruhu Vysočina? Nebo dokonce postoupí o jedno místo výš až na trůn vítěze? To ukáže slavnostní vyhlášení jednotlivých soutěží v druhé polovině roku 2016.

Všem autorům, kteří přinesli svá díla, fotoklub děkuje a drží pěsti.

text Martin Vacula

Fotografie: